


Centrum Pamięci Kultury Żydowskiej zaprasza na XII edycję „Spaceru Śladami Żydów w Chęcinach”, który odbędzie się 20 grudnia 2025 r. o godz. 15:00.
Celem spaceru jest ukazanie śladów pozostawionych przez żydowskich mieszkańców Chęcin. Dzięki tym miejscom i pamiątkom możemy cofnąć się w czasie i spróbować poczuć, jak wyglądało ich codzienne życie. Odkryjemy, czym zajmowali się na co dzień oraz jakie miejsca były dla nich szczególnie ważne -zwłaszcza te związane z religią i tradycją.
Spacer poprowadzi nas przez uliczki miasta, pozwalając jednocześnie poznawać historię oraz podziwiać piękno Chęcin. Odnajdziemy ślady dawnej obecności społeczności żydowskiej, które do dziś stanowią część wielokulturowego dziedzictwa naszego miasta.
W ten grudniowy czas, pełen wyjątkowej atmosfery, zachęcamy wszystkich do udziału w wydarzeniu. To okazja, aby zobaczyć, jak bogata i różnorodna jest historia Chęcin - miejsca, które przez wieki zamieszkiwali ludzie różnych wyznań i narodowości.
Start: Centrum Pamięci Kultury Żydowskiej, ul. Długa 21
Data: 20.12.2025 (sobota)
Godzina: 15:00
Rezerwacja miejsc: 41 243 40 24
Zapraszamy do wspólnego spaceru, odkrywania historii i uroku naszego miasta!
